İzmir'de Kasım Ayındaki Yemek Kursları


Her ay olduğu gibi bu ay da şehrimizdeki yemek kurslarını -haberdar olduğum kadarıyla- tanıtmaya çalışacağım.


1- İlk önce bir türlü fırsat bulup -ya da yer bulup- gidemediğim Swiss Otel'in yemek kursundan bahsetmek istiyorum. Bu kurs cumartesi günleri 12:30-15:00 saatleri arasında Baş Aşçı Wolfgang Goedl özel tariflerini sizlerle paylaşıyor.

Café Swiss Yemek Kursu Programı

5 Kasım Cumartesi, Risotto ve Soğuk Mezeler

12 Kasım Cumartesi, Farklı Çeşitte Balık Yemekleri

19 Kasım Cumartesi, Şükran Günü Amerikan Mutfağı

26 Kasım Cumartesi, Kestaneli Pasta


Kişi başı KDV dahil 50 TL
Daha fazla bilgi ve rezervasyon için: (232) 414 52 122- Benim daha önce çikolata, pasta ve Meksika Mutfağı kurslarına katılma fırsatı bulduğum Bademmutfak'ta bu ay Meksika Mutfağı, Osmanlı Mutfağının yanı sıra pizza ve taze makarna programları, şeker hamurlu pasta, çikolata kurabiye, charlotte, tart-turta-kiş, cheesecake, kremşanti pasta, mayalılar, profiterol ve ekler gibi başlıkların yanı sıra ekmek ve açma börek ile ilgili kurslar da var. Ayrıca bu aya özel Makaron ve meze kursları da dikkatinizi çekebilir. Bu ayki program detaylarına kendi sitelerinden bakabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
Bademmutfak
Beyhan Ildız
0 232 330 46 403- Benim şeker hamurlu pasta eğitimi aldığım Vanilya'nın kasım ayı eğitim programı için tıklayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
YEŞİM MERİÇ
Vanilya Pasta ve Çikolata Atölyesi
(232)464 58 87
(533)557 70 47


4- Benim de butik kurabiye kursu aldığım Miss Pasta'nın kursları pasta ve kurabiye ağırlıklı. Kasım ayı kurs takvimini öğrenmek için tık tık. 

Miss Pasta İletişim Bilgileri:http://www.misspastam.com/
info@misspastam.com
Tel: 0.232.348 58 04

5- Karşıyaka'da yer alan 
Lezzet Mutfak Akademisi, daha önce kurslarını duyduğum ama gidip tecrübe etme fırsatı bulamadığım bir yer. Özellikle pasta ve çikolata ağırlıklı eğitimler veriyorlar. Haftalık kurs takvimlerine buradan bakabilirsiniz.


İletişim Bilgileri:
Lezzet Mutfak Akademisi
0 232 381 30 90
1734 Sokak No : 37 Karşıyaka / İZMİR
6- Mayıs 2011'de faaliyete geçen Roka Mutfak Atölyesi ile henüz tanışmadık. Ama bu yıl düzenli olarak pasta ve yemek konulu kursları olacakmış. Kasım ayı takvimlerine buradan ulaşabilirsiniz.


İletişim Bilgileri:
Roka Mutfak Atölyesi
6345 Sk. No: 5/1
Bostanlı İzmir

7- Bahsedeceğim bir diğer kurs İzmir Ekonomi Üniversitesine ait. Mutfak Sanatları ile ilgili kurslar "Pasta ve Çikolata", "Tatar Mutfağı", "İtalyan Mutfağı", "Yöresel Yemekler", "Ege Mutfağı" ve "Balkan Mutfağı" alanlarında açılıyor. İlk kurs bu ay "pasta ve çikolata" konusunda olacak. Kurs süresi 4 hafta, kurs ücreti 350 TL, dersler cumartesi günleri 10.00 ile 13.00 saatleri arasında yapılacak. Ayrıntılı bilgiyi kendi sayfalarından alabilirsiniz.

8- Bir başka kurs ise İzmirli blog yazarı arkadaşım sevgili Selda'ya ait. Selda kurslarında pasta ve çikolata üzerine eğitim veriyor. Kurs başlıkları şu şekilde:

- Temel pastacılık ve çikolata eğitimi 
Eğitim süresi 1 gün  11:00- 18:00  saatleri arasındadır.  Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 3 kişi ile yapılmaktadır.

- Kurabiye yapımı ve süslemesi eğitimi
Eğitim süresi 5 saatdir . (11:00- 16:00 saatleri arasında .) Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 4 kişi ile yapılmaktadır.
- Cupcake yapımı ve süslemesi eğitimi
Eğitim süresi 5 saatdir . (11:00- 16:00 saatleri arasında .) Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 4 kişi ile yapılmaktadır.
- Şeker hamuru yapımı eğitimi
Eğitim süresi 3 saatdir . (11:00- 14:00 saatleri arasında)
- Modelleme eğitimi
Eğitim süresi 1 gün  11:00- 18:00  saatleri arasındadır.  Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 3 kişi ile yapılmaktadır.
- Çikolata yapımı atölyesi
Eğitim süresi 3 saat 11:00- 14:00  saatleri arasındadır. Eğitimimiz en az 3 en fazla 5 kişi ile birlikte yapılmaktadır.


Not: İlgilendiğiniz kurs için 1 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.


İletişim bilgileri:
Şekerden Düşler 
http://www.sekerdendusler.com/sekerdendusler/
1420 sok. No:69/A Alsancak / İZMİR
Tel: 0 232 421 70 01

Önceki yazılarımda bir iki kurstan ancak bahsedebilirken şimdi İzmir'de bu kadar çok seçenek olduğunu bilmek gerçekten sevindirici. Sizin de bildiğiniz farklı kurslar varsa -yemekle ilgili- beni bilgilendirirseniz memnuniyetle eklerim. Katılacak olanlara hoş vakit geçirmelerini dilerim :)
 

Yorumlar

 1. Bu ara yem ek kursları mı çoğaldı yoksa yemek kurslarına ilgim arttığı için mi algıda seçicilik oldu anlayamadım. Ben de yılbaşı öncesi kendime bir kurs hediye etmek istiyorum. Merak ediyorum. Bu yazın çok işime yarayacak sağolasın bizim için senin bu kurs önerilerin çok kolaylık sağlıyor.

  YanıtlaSil
 2. Müberra'cım işlerimin yoğunluğundan ziyaretine gelemiyorum. Ayın 19'undan sonra rahatlayacağım inşallah. Seninle mutlaka tanışıp görüşmek istiyorum. Sevdiklerinle sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirmen dileği ile..

  YanıtlaSil
 3. Handancım, umarım en kısa zamanda birine katılırsın :)

  Nilgüncüm, haber bekliyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Düşüncenizi paylaştığınız için çok teşekkürler!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Patates Buğulama

Sarmaşık Kavurması

Fırında Akya Balığı