İzmir'de Ekim Ayındaki Yemek Kursları


Yaz döneminde ara verdiğim yemek kursları hakkındaki yazılarıma bu ay tekrar başlıyorum. İzmir'de Yemek Kursu yazımın en popüler yazılarım arasında olması, blog istatistiklerinde en çok aranan kelimelerden birinin "İzmir'deki yemek ya da pasta kursları" olduğunu görmem ve mail yoluyla bu konuda gelen sorular bu yazılara devam etmem gerektiğini gösterdi :)


1- İlk önce bir türlü fırsat bulup -ya da yer bulup- gidemediğim Swiss Otel'in yemek kursundan bahsetmek istiyorum. Bu kurs cumartesi günleri 12:30-15:00 saatleri arasında Baş Aşçı Wolfgang Goedl özel tariflerini sizlerle paylaşıyor.

Café Swiss Yemek Kursu Programı

1 Ekim Cumartesi, Deniz Ürünleri

8 Ekim Cumartesi, Meksika Yemekleri

15 Ekim Cumartesi, Noodle Yapımı

22 Ekim Cumartesi, Elmalı Tart ve Elmalı Tatlılar

29 Ekim Cumartesi, Waldorf Salatası ve Sarımsaklı Bonfile

Kişi başı KDV dahil 50 TL
Daha fazla bilgi ve rezervasyon için: (232) 414 52 12


2- Benim daha önce çikolata ve pasta kurslarına katılma fırsatı bulduğum Bademmutfak'ta bu ay Meksika Mutfağı, Osmanlı Mutfağının yanı sıra pizza ve taze makarna programları, şeker hamurlu pasta, çikolata kurabiye, charlotte, tart-turta-kiş, cheesecake, kremşanti pasta, mayalılar, profiterol ve ekler gibi başlıkların yanı sıra ekmek ve açma börek ile ilgili kurslar da var. Bu ayki program detaylarına kendi sitelerinden bakabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
Bademmutfak
Beyhan Ildız
0 232 330 46 40

3- Benim şeker hamurlu pasta eğitimi aldığım Vanilya'nın ekim ayı eğitim programı için tıklayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
YEŞİM MERİÇ
Vanilya Pasta ve Çikolata Atölyesi
http://www.vanilyavanilya.net/
(232)464 58 87
(533)557 70 47


4- Benim de butik kurabiye kursu aldığım Miss Pasta'nın kursları pasta ve kurabiye ağırlıklı. Ekim ayı kurs takvimini öğrenmek için tık tık.

Miss Pasta İletişim Bilgileri:
http://www.misspastam.com/
info@misspastam.com
Tel: 0.232.348 58 04

5- Karşıyaka'da yer alan Lezzet Mutfak Akademisi, daha önce kurslarını duyduğum ama gidip tecrübe etme fırsatı bulamadığım bir yer. Özellikle pasta ve çikolata ağırlıklı eğitimler veriyorlar. Haftalık kurs takvimlerine buradan bakabilirsiniz.İletişim Bilgileri:
Lezzet Mutfak Akademisi
0 232 381 30 90
1734 Sokak No : 37 Karşıyaka / İZMİR


6- Mayıs 2011'de faaliyete geçen Roka Mutfak Atölyesi ile henüz tanışmadık. Ama bu yıl düzenli olarak pasta ve yemek konulu kursları olacakmış. Ekim ayı takvimlerine buradan ulaşabilirsiniz.
İletişim Bilgileri:
Roka Mutfak Atölyesi
6345 Sk. No: 5/1
Bostanlı İzmir

7- Bahsedeceğim bir diğer kurs İzmir Ekonomi Üniversitesine ait. Mutfak Sanatları ile ilgili kurslar "Pasta ve Çikolata", "Tatar Mutfağı", "İtalyan Mutfağı", "Yöresel Yemekler", "Ege Mutfağı" ve "Balkan Mutfağı" alanlarında açılıyor. İlk kurs kasım ayında "pasta ve çikolata" konusunda olacak. Kurs süresi 4 hafta, kurs ücreti 350 TL, dersler cumartesi günleri 10.00 ile 13.00 saatleri arasında yapılacak. Ayrıntılı bilgiyi kendi sayfalarından alabilirsiniz.

8- Bir başka kurs ise İzmirli blog yazarı arkadaşım sevgili Selda'ya ait. Selda kurslarında pasta ve çikolata üzerine eğitim veriyor. Kurs başlıkları şu şekilde:

- Temel pastacılık ve çikolata eğitimi
Eğitim süresi 1 gün  11:00- 18:00  saatleri arasındadır.  Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 3 kişi ile yapılmaktadır.
- Kurabiye yapımı ve süslemesi eğitimi
Eğitim süresi 5 saatdir . (11:00- 16:00 saatleri arasında .) Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 4 kişi ile yapılmaktadır.
- Cupcake yapımı ve süslemesi eğitimi
Eğitim süresi 5 saatdir . (11:00- 16:00 saatleri arasında .) Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 4 kişi ile yapılmaktadır.
- Şeker hamuru yapımı eğitimi
Eğitim süresi 3 saatdir . (11:00- 14:00 saatleri arasında)
- Modelleme eğitimi
Eğitim süresi 1 gün  11:00- 18:00  saatleri arasındadır.  Eğitimimiz en az 2 kişilik en fazla 3 kişi ile yapılmaktadır.
- Çikolata yapımı atölyesi
Eğitim süresi 3 saat 11:00- 14:00  saatleri arasındadır. Eğitimimiz en az 3 en fazla 5 kişi ile birlikte yapılmaktadır.

Not: İlgilendiğiniz kurs için 1 hafta önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

İletişim bilgileri:
Şekerden Düşler
http://www.sekerdendusler.com/sekerdendusler/
1420 sok. No:69/A Alsancak / İZMİR
Tel: 0 232 421 70 01


Önceki yazılarımda bir iki kurstan ancak bahsedebilirken şimdi İzmir'de bu kadar çok seçenek olduğunu bilmek gerçekten sevindirici. Sizin de bildiğiniz farklı kurslar varsa -yemekle ilgili- beni bilgilendirirseniz memnuniyetle eklerim. Katılacak olanlara hoş vakit geçirmelerini dilerim :)

Yorumlar

  1. SEVGİLİ ARKADAŞIM; 6 Ekim /26 Ekim 2011 Tarihleri arasında arası yapılacak olan PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİNE Tüm blog ve sitesi olan arkadaşlarım davetlidir.http://hunerlieller.net sitemden yada hunerli_eller@hotmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz Etkinlik porselendemlik tarafından düzenlenmiştir ...TEŞEKKÜRLER...

    YanıtlaSil
  2. bu bilgilendirme için çoook teşekkürler, hayatımda hiç böyle bir yemek kursuna katılmadım, meksika yemeklerinin yeri bende ayrı olduğundan bu konuda prof.bir eğitim bana çook iyi gelecektir. demin swissi aradım , ulaşamadım, sanırım yarın orada olacağım:)))

    YanıtlaSil
  3. Bilgilerin işinize yaramasına çok sevindim. Sevgiler.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Düşüncenizi paylaştığınız için çok teşekkürler!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sarmaşık Kavurması

Patates Buğulama

Fırında Akya Balığı