İzmir Gourmet Guide


Mandal Ajans tarafından her yıl hazırlanan İzmir'in ilk videolu interaktif rehberi İzmir Gourmet Guide'ın 4. sayısı haziran ayında çıktı. İzmir'in yeme içme ve eğlence kültürüne katkı sağlayacak bu kitap dolu içeriği ile son derece ilgi çekici başlıklara sahip. İzmir Gourmet Guide, bu sayısında okuyucuya 464 sayfa ve 1484 mekân seçeneği sunuyor.

Bu yılki İzmir Gourmet Guide geçmiş sayılardan çok farklı. Yeni tasarımı, yeni boyutu ve yeni bölümleriyle lezzet severlerin ellerinden düşüremeyecekleri eşsiz bir kaynak. İzmir, Urla ve Çeşme’yi kapsayan semt semt güncellenmiş 1484 aktif mekân İzmir Gourmet Guide’da mutfak tarzlarına göre ayrılarak fotoğraflarıyla yer alıyor. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da mekânlara ait; adres ve telefon bilgileri, spesiyalleri ve mekân özelliklerini gösteren ikonlar okuyuculara yeme, içme ve eğlence mekânlarının seçimlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca kitapta, İzmir ve çevre tatil beldelerinde yer alan otellerin bilgilerini de bulmak mümkün.

Gurme Ahmet Güzelyağdöken’in 3.sayıda başlayan yazı dizisinin ikincisini kaleme aldığı “Sokak Arası Mekânlarım” ve yeni bölümü “Alışveriş Duraklarım” okuyucularını yeni keşiflere davet ediyor. Şef Barış Torcu tarafından hazırlanan çok özel tariflerin yer aldığı “Ege’den Lezzetler” bölümü 4. sayının yeniliklerinden. Bu üç özel bölümde yer alan QR kod uygulamasıyla yazılardaki lezzetlerin video görüntülerini akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar vasıtasıyla izleyebilir, keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Kitapta özel olarak hazırlanmış 57 adet video klip bulunuyor. Bu ayrıcalığıyla İzmir Gourmet Guide, İzmir’in ilk videolu interaktif rehberi.

İzmir Gourmet Guide’ın 2. sayısından bu yana geleneksel hale gelen “Bir Adım Öne Çıkanlar” bu yıl da 4 özel toplantı sonucunda 12 kişilik seçici kurul değerlendirmesiyle belirlendi. Kategorilerine göre seçilmiş 36  mekan yorumlarıyla kitapta yer alıyor. Ayrıca İzmir Gourmet Guide’da bu yıl ilk kez İzmir’in yiyecek içecek kültürüne değer katmış 3 özel isim “Altın Tabak” ödülleriyle onurlandırıldı. “Bir Adım Öne Çıkanlar” ve “Altın Tabak” ödülleri Eylül ayında düzenlenecek özel bir geceyle sahiplerine takdim edilecek.

İzmir Gourmet Guide kitabına Yaysat bayileri, D&R ve seçkin kitabevlerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir'de uzun yıllardır yaşayan biri olarak ne kadar bilmediğim mekân olduğunu gördüm ve bu güzel rehberden keşfetmek istediğim yerleri işaretledim. İzmir'de yaşayanlar ya da İzmir'i gezip görmek ve lezzetlerini keşfetmek için bu rehberi edinmenizi öneririm.

Bu güzel rehber için Mandal Ajans'a çok teşekkürler.

Yorumlar

  1. Bende inceledim ve çok beğendim özellikle fotolar ve video çekimleri çok güzel kesinlikle tavsiye ederim . yazında her zamanki gibi çok güzel emeklerine sağlık sevgiler..

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Düşüncenizi paylaştığınız için çok teşekkürler!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Patates Buğulama

Sarmaşık Kavurması

Ege Usulü Zeytinyağlı Kabak